پرش به محتوا

تولید کننده ملت بلون

تصویر تولید کننده ملت بلون

ملت بلون نوعی پارچه حفاظتی است که اکثرا در تجهیزات پزشکی و محصولات بهداشتی به عنوان یک لایه فیلتراسیون قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که گفتیم این پارچه کاربردهای متنوعی دارد و برای تولید آن به تخصص، مهارت، دانش فنی، تجهیزات مدرن و تکنولوژیهای پیشرفته و غیره نیاز داریم.

ملتینا به عنوان برترین تولید کننده ملت بلون مفتخر است تا در کنار تیم فنی خود بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات را عرضه کند. برای خرید پارچه ملت بلون تنها کافیست یا بخش پشتیبانی مجموعه ملتینا ارتباط برقرار کنید.

در ادامه بیشتر با کاربردهای پارچه ملت بلون، روند تولید ملت بلون در مجموعه ملتینا آشنا می‌شویم.

 

تولیدکنندگان ملت بلون به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟

برای تولید ملت بلون به تجهیزات حرفه‌ای و تخصصی بسیاری نیاز داریم که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • سیستم گرمایش جهت تولید هوای داغ
 • دستگاه الکترواستاتیک با ولتاژ بالا
 • دستگاه جمع کن
 • اکسترودر دو پیچه
 • صفحه نمایش تعویض (دو عدد)
 • واحد پمپ دنده
 • جعبه ملت بلون
 • دستگاه جمع‌آوری (نوار نقاله یا درام)
 • سیستم وکیوم
 • فیدر

مواردی که گفته شد تنها قسمت محدودی از تجهیزاتی است که برای تولید پارچه ملت بلون نیاز داریم، قطعا موارد دیگری نیز وجود دارد که پس از ورود به این حوزه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

تصویر تولید کننده پارچه ملت بلون

ملتینا، برترین خط تولید ملت بلون

ملتینا به عنوان خط تولید پارچه ملت بلون  حدود 15 سال است که در حوزه تولید منسوجات بی‌بافت همچون پارچه ملت بلون فعالیت دارد و در این سال‌ها با گردآوری متخصصین این حوزه و بهره‌گیری از برترین تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز باکیفیت‌ترین پارچه ملت بلون را تولید و عرضه می‌کند.

فروش عمده این محصول به کارگاه‌های تولیدی و سایر مجموعه‌ها بستری را فراهم کرده است تا اکثر افراد بتوانند با قیمتی مناسب مواد اولیه برخی محصولات همچون گان، ماسک، پوشک و غیره را تهیه کنند و محصول نهایی را با قیمتی مناسب‌تر عرضه کنند، اینگونه علاوه بر تولیدکنندگان، مصرف کننده نیز سود خواهد کرد و با قیمتی مناسب به محصولی اصیل و باکیفیت دسترسی خواهد داشت.

 

شرکت‌های تولید کننده ملت بلون، پیشگام در عرضه منسوجات بی‌بافت

امروزه شرکت‌های تولید کننده ملت بلون همچون ملتینا با هدف تولید باکیفیت‌ترین منسوجات بی‌بافت توانسته‌اند سهم عمده‌ای از نیازهای مشاغل و صنایع مختلف را رفع کنند.

فرایند تولید در کارخانه تولید ملت بلون بدین صورت است که دستگاه‌های پیشرفته و حرفه‌ای به کمک جریان هوای گرم مواد اولیه مذاب را به صورت باریک در قالب‌هایی مخصوص ریخته و به همان صورت خارج می‌کنند.

الیاف بسیار ریز و باریک که از قالب خارج می‌شوند با غلتک متراکم می‌شوند و در انتها به یک پارچه بی‌بافت همچون ملت بلون تبدیل می‌شوند و در صنعت، پزشکی، کشاورزی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روند تولید ملت بلون به صورت خلاصه عبارتند از:

 •  ترکیب شدن پلیمرها یا همان مواد اولیه با یکدیگر
 • مذاب شدن پلیمرها که به عنوان اکستروژن مذاب نیز از آن یاد شده است.
 • فیلتر مواد اولیه
 • پمپ مذاب به داخل قالب‌های از پیش آماده شده
 • و در انتها پس از انجام عملیات الکتریکی و استفاده از سیستم سیم پیچ پارچه نبافته ما آماده است. 

ملتینا با سال‌ها تجربه توانسته است تولید باکیفیت‌ترین نوع ملت بلون را در کارنامه کاری خود ثبت نماید و با کمک خط تولید گسترده خود سهم بزرگی از بازار داخلی را از آن محصولات خود کند.

تصویر خط تولید پارچه ملت بلون

برترین تولیدکنندگان ملت بلون چه محصولی را باکیفیت می‌دانند؟

برای یک بار هم که شده ویژگی‌های یک محصول باکیفیت را به جای اینکه از مشتریان جویا شویم از تولید کنندگان آن می‌پرسیم. به نظر یک تولید کننده عمده و مشهور همچون ملتینا یک محصول باکیفیت باید برخی فاکتورهای مهم را دارا باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

در ادامه چندین فاکتور مهم و موثر که بر کیفیت پارچه ملت بلون تاثیر دارد را بررسی می‌کنیم.

 • میزان MFI پلیمر: به طور کلی هر چقدر میزان MFI بیشتر باشد سیم‌های درون قالب کشیده‌تر شده و الیاف پارچه ریزتر می‌شود و عملیات فیلتراسیون با کیفیت بالاتری اتفاق می‌افتد.

 

 • سرعت واکنش هوای داغ: اگر هوای گرمی که در جریان تولید تاثیر دارد سرعت بالاتری داشته باشد، الیاف پارچه کوچک‌تر، نرم‌تر و تراکم بیشتری خواهد داشت که تمامی این موارد در کیفیت محصول نهایی تاثیر خواهد داشت.

 

 • زاویه جت: زاویه جت یا همان زاویه هوای گرم می‌تواند کیفیت نهایی محصول را تحت الشعاع قرر دهد؛ به عنوان مثال هر چه زاویه کوچک‌تر باشد جریان ایجاد شده نیز کوچک‌تر است و الیاف به وجود آمده به صورت موازی شکل می‌گیرد و الیاف یکپارچگی کمتری خواهد داشت؛ از طرفی اگر زاویه جت به سمت 90 درجه نزدیک باشد جریان هوا به صورت پراکنده توزیع شده و محصول نهایی ناهمسانی و کیفیت خوبی خواهد داشت.

 

 • فاصله دریافت یا همان DCD: اگر فاصله پذیرش زیادتر از حد معمول شود محصول نهایی حالت کرکی به خود گرفته و عمل فیلتراسیون و مقاومت پارچه به صورت چشمگیری کاهش می‌یابد.

 

 • سرعت اکستروژن پیچ: وقتی سرعت از حد معمول بیشتر شود مقاومت پارچه کاهش می یابد؛ همچنین اگر سرعت اکستروژن در حد استاندارد باشد میزان مقاومت پارچه در حد معقول باقی خواهند ماند.

مجموعه ملتینا با عایت کردن تمامی فاکتورهای فوق محصولی باکیفیت و استاندارد را روانه بازار می‌کنند تا رضایت حداکثری مشتریان را جلب نمایند.

در انتها به عنوان نکته پایانی یادآوری می‌کنیم که چنانچه برای تولید محصولاتی همچون ماسک به پارچه ملت بلون نیاز داشتید، می‌توانید این محصول را به صورت عمده از ملتینا تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت و اطلاع از نحوه خرید با بخش پشتیبانی و کارشناسان فروش مجموعه ارتباط برقرار کنید.

برای دریافت قیمت شماره و استان خود را وارد کنید